pl  |  en

Fotodepilacja

 

fotodepilacja tresc

 

USUWANIE OWŁOSIENIA IPL + RFDepilacja jest wykonywana za pomocą urządzenia IPL + RF, który wykorzystuje do usuwania mieszków włosowych impulsy światła.

Fotodepilacja – to jedna z najnowocześniejszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia. Profesjonalne urządzenie pozwala na wykonywanie zabiegów na wszystkich typach skóry wg klasyfikacji Fitzpatricka. Ten sposób depilacji opiera się na selektywnej fototermolizie: poprzez podniesienie temperatury mieszka włosowego uszkodzone zostają komórki macierzyste mieszka, co wyłącza mechanizmy ponownego wzrostu włosów. Metoda ta ma działanie selektywne, ponieważ nie uszkadza przy tym naskórka ani otaczających tkanek. Im ciemniejsze są włosy, tym wyższe jest w nich stężenie melaniny, przez co energia świetlna jest łatwiej przez nie wchłaniana – umożliwia to skuteczniejsze usuwanie owłosienia. Przez odpowiednie dostosowanie fal świetlnych do typu włosów oraz skóry możliwe jest usuwanie także jasnych włosów, nie powinny być one jednak jaśniejsze niż skóra.
Podczas zabiegu usuwane są włosy znajdujące się w odpowiedniej fazie wzrostu (faza aktywna – anagen). Aby całkowicie pozbyć się owłosienia z danego obszaru należy przeprowadzić kilka zabiegów. Odstępy między nimi różnią się w zależności od depilowanego obszaru, typu skóry i włosów. Zazwyczaj wynoszą około 6 tygodni.

Należy unikać ekspozycji obszaru zabiegowego na słońce 3/4 tygodnie przed i po zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie czy opuchnięcie skóry, które zazwyczaj znika po kilku minutach po zabiegu. Można nałożyć na skórę makijaż, choć zaleca się, by pozostała ona czysta i sucha. Po paru godzinach można nawilżyć skórę kremem.

PROMOCJA:


Cena zabiegu: 99zł za obszar